Uncategorized

Zmarszczki rodzaje przyczyny powstawania i metody walki z oznakami starości

Zmarszczki rodzaje przyczyny powstawania i metody walki z oznakami starości
5 (100%) 1 vote

Zmarszczki jest to problem, który niewątpliwie przyprawia o dreszcze i spędza sen z powiek. Nie budzą w nas bowiem żadnej radości i każda kobieta marzy, by nigdy nie zagościły na jej twarzy. To, że z czasem każdy z nas się zestarzeje jest niepodważalnym procesem zapisanym w genach. Jednak tego typu sytuacje można opóźnić.

Mamy bowiem do dyspozycji całą gamę produktów oraz zabiegów, które pozwolą przełożyć ten niebłagalny moment w czasie. Ważne jest jednak, aby w odpowiednim czasie podjąć walkę i zadbać o potrzeby swojej cery. By uzyskać najlepsze rezultaty należy dbać o nią id wczesnych lat młodości.

Zmarszczki

Pierwsze zmarszczki możemy zaobserwować około 25-30 roku życia i są to najczęściej zmarszczki mimiczne, które nabywamy na skutek codziennych ruchów twarzy. Mogą pojawić się zmarszczki na czole, a także kurze łapki pod oczami. Zmarszczki stanowią naoczny proces starzenia się ludzkiego organizmu. Najprościej mawiać są to złamania struktur skóry i braki włókien elastylowych czy kolagenowych, które dla skóry stanowią podtrzymujący ją szkielet. Może być ona odpowiednio napięta i jędrna. Z biegiem czasu w naszej skórze zaczyna brakować także kolagenu typu I a zastępuje go kolagen typu III. Zmarszczki powstają dodatkowo na skutek czynników genetycznych, promieniowania UV, chorób, złej diety czy nieodpowiedniej pielęgnacji. Na fenotyp skóry złożonych jest mnóstwo elementów. W głównej mierze jest to genetyka, która odpowiada za skład, jakość oraz ilość elastyny. Najgroźniejszym wrogiem młodej i promiennej cery jest jednak grawitacja i płynący czas. Z czasem nasza mimika zanika.

Rodzaje zmarszczek

Zmarszczki dzieli się ze względu na miejsce występowania oraz przyczyny powstawania. Najbardziej widoczne są jak wiadomo te pojawiające się na twarzy. Warto jednak wagę przywiązywać również do tych na dłoniach czy szyi.

Zmarszczki mimiczne
Pojawiające się na twarzy między 35-30 rokiem życia jako pierwsze. Tworzą się na skutek grymasów twarzy, które mają ogromny wpływ na jej wyraz. Powstają na skutek ruchów brwi, uśmiechania się i mrużenia oczu. Im częściej się szeroko uśmiechamy tym znacznie większa możliwość że na naszej twarzy pojawią się oznaki starzenia. By jak najbardziej opóźnić w czasie ten proces warto zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry i stosować skuteczne produkty przeciwzmarszczkowe, które zapobiegną utrwalaniu się zmarszczek mimicznych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Skuteczne nawilżenie włosów domowymi sposobami

Zmarszczki statyczne
Pojawiają się one jako następstwo i utrwalenie zmarszczek mimicznych i sennych. Obserwowane wraz z wiekiem i procesem starzenia organizmu. Na skórze w miejscu pojawienia się zmarszczek widoczne są również przebarwienia. Do walki z tego typu zmarszczkami niezawodne okazą się wszelakie środki o złuszczającym i regenerującym działaniu, najlepiej by w swoim składzie zawierały kwasy AHA, BHA oraz retinol.

Zmarszczki senne
Powstają one podczas snu na skutek ugniatania skóry o poduszkę, wraz z wiekiem utrwalają się

Zmarszczki posłoneczne
Jest to odmiana zmarszczek statycznych. Występują zwykle u osób ze słonecznym uszkodzeniem skóry, tak więc na skutek promieniowania UV (tak samo UVA, UVB jak i solarium)

Zmarszczki starcze
Pojawiają się z wiekiem w skutek zmian we włóknach łącznotkankowych. Włókna sprężyste poddane są zniszczeniu, a kolagen typu I zastępuje kolagen typu III

Sposoby na zmarszczki

Kremy
Dobrze więc od wczesnych lat młodzieńczych stosować odpowiednia pielęgnacje. Od 30 roku życia organizm produkuje coraz mniej odżywczych substancji, a skóra traci swoistą jędrność i elastyczność. Samo nawilżanie kremami przestaje wystarczać. Specjalistyczne przeciwzmarszczkowe kremy działają znacznie lepiej bowiem regenerują, odżywiają i dostarczają wilgoci skórze.

Serum
Serum jest to kosmetyk o znacznie silniejszym działaniu. Zawiera on cenne odżywcze składniki o działaniu odmładzającym, rewitalizujących i pielęgnacyjnym. Co istotne w swoim składzie posiada także ekstrakty roślinne, proteiny oraz mieszankę witamin. Kosmetyk spłyca zmarszczki, zwiększa elastyczność oraz poprawia owal twarzy.

Tabletki z kwasem hialuronowym
Tabletki z kwasem hialuronowym gdy przyjmuje się je w odpowiedni sposób mogą dać rezultat porównywalny z zabiegami medycyny estetycznej. To jasne iż przy pomocy ich nie można wykonać korekty nosa lub powiększenia ust. Obecnie najwięcej zabiegów z kwasem hialuronowym wykonuje się w celu zmniejszenia liczby zmarszczek, a z tym kłopotem kapsułki radzą sobie rewelacyjnie.

Zmarszczki

Lifting u chirurga plastycznego
Polecany w pierwszej kolejności kobietom, których zmarszczki są bardzo widoczne. Poprawia się nim owal twarzy, gdyż z wiekiem traci od napięcie. Zabieg wykonywany jest wyłącznie w odpowiedniej klinice, pod narkozą przez chirurga plastycznego. Czas trwania to kilka godzin.

Botoks
To powszechnie wstrzyknięcie pod skórę toksyny botulinowej w celu spłycenia i niwelacji zmarszczek.

Najlepsze tabletki na zmarszczki >> ZOBACZ