Uncategorized

Makijaż permanentny brwi krok po kroku

Makijaż permanentny brwi krok po kroku
Ocena

Makijaż permanentny brwi a więc microblanding ma pomóc każdej kobiecie zredukować czas trwania codziennego makijażu. Precyzyjne stylizowanie brwi zajmuje dużo czasu, lecz kiedy tworzone w pośpiechu często tworzy niesymetryczny, szpecący kontur.

Jeżeli należysz do grona kobiet którym z tego powodu każdego poranka brak cierpliwości makijaż permanentny brwi jest dla Ciebie!

Permanentny makijaż nigdy nie zagęści Twoich brwi, . Dodaje jednakże brwią naturalny wygląd dzięki dorysowanym włoską. To nic innego jak wprowadzenie pod skórę pigmentu przy pomocy mikroostrza. Zanim zabieg rozpocznie się poprzedza go ankieta w której należy uwzględnić ewentualne dolegliwości bądź przyjmowane leki. Część gabinetów wymaga ponadto podpisania oświadczenia na wypadek niezadowolenia z zabiegu, nie będzie mogła ubiegać się o reklamacje. Makijaż permanentny brwi opinie ma bardzo dobre jednak ostatni z podpunktów jest powodem wielu dyskusji i sporów.

Makijaż permanentny brwi krok po kroku

Zanim przejdziemy do zabiegu powinniśmy wybrać kolor barwinka, aby efekt był jak najbardziej naturalna oraz kolorystycznie przybliżony do naszych włosów. Następnie nakładana jest znieczulająca maść. Oczekując aż zacznie działać kosmetyczka używając specjalistycznych szablonów oraz kredki szkicuje kontur brwi, które następnie wypełni. Po zaakceptowaniu szkicu przez klientkę przechodzi się do wypełniania. Przy pomocy miko ostrza przypominającego piórko ostrożnie nacina się skórę tym samym tworząc zarys włosa. W tym też miejscu aplikowany będzie pigment. Efekt przypomina naturalne, cienkie włoski. Cały zabieg łącznie trwa około 60 min.

Makijaż permanentny brwi dla kogo?

Microblanding zalecany jest głownie dla kobiet, które z rozmaitych powodów parę razy dziennie musza naprawiać kształt brwi. Dobrze wykonany makijaż permanentny powoduje,że twarz jest estetyczna . Jest to świetny pomysł w sytuacji gdy brwi są niesymetryczne, nieregularne oraz rzadkie. Często na skutek nieodpowiedniej depilacji tracą naturalną linię. Wraz z wiekiem znika nie tylko linia, ale przede wszystkim włoski stają się siwe. Dobrze wykonany makijaż permanentny pozwala przywrócić kontur twarzy oraz odmłodzić od parę lat!

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Olej rycynowy na włosy rzęsy i brwi przekonaj się jak działa!

Makijaż permanentny brwi cena

Kosz eskaluje w granicach 500-900 zł. Suma ta uwzględnia korekta, zazwyczaj po 3 tygodniach czyli w momencie zagojenia. Można wtedy poprawić kształt, bądź dodać włosów w miejscach w których jest ich za mało. Rysunek na skórze utrzymuje się około 1-5-3 lat. Mówi się, że w każdym roku blednie on o około 10 %.

Makijaż permanentny pielęgnacja po zabiegu

Nie dotykać i nie moczyć brwi zaraz po zabiegu

Po upływie 3 godzin posmarować maścią przyspieszającą gojenie (powtarzać co kilka godzin)

Przez kilka dni do oczyszczania twarzy nie stosować żeli, mydeł itp.

Standardowy makijaż nie robić wcześniej niż przed upływem 3 dni

Przez 2 tygodnie unikać saun, basenów i solarium

Makijaż permanentny brwi przeciwwskazania

Łuszczyca

Cukrzyca

Wirusowa infekcja

Ciąża

Leki sterydowe

Makijaż permanentny metody

Najczęściej wykonywane rodzaje makijażu permanentnego brwi:

Metoda ombre

Metoda maszynowa wykonywana za pomocą urządzenia z jednorazową igłą. Wypełnia się łuk brwiowy na początku i końcu, delikatnymi i precyzyjnymi ruchami, przy małym nacisku igły. Pigmenty można mieszać zaczynając od jasnego, a kończąc na najciemniejszym. Metoda ta nie jest trwalsza od metody włosa. Końcowy efekt przypomina cień nałożony na skórę .

Metoda włosa (piórkowa)

Makijaż ten też wykonuje się urządzeniem, na którego rączce umiejscowiona jest jednorazowa igła. Jest bardzo naturalny, gdyż kształt brwi uzyskujemy poprzez szkicowanie drobnych włosków. To najtrudniejsza technicznie metoda, pracochłonna a także dokładna. Włoski powinny być tak ułożone by krzyżowały się z naszym naturalnym włosem. Kobiety które lubią delikatne makijaże z całą pewnością pokochają ten rodzaj wypełnienia. Natomiast dla pań gustujących w mocniejszych makijażach stworzy perfekcyjną bazę pod pomadę czy cień do brwi.