Uncategorized

Kolagen rybi czy wieprzowy? Najwyższa wchłanialność jakość i cena? To możliwe!

Kolagen rybi czy wieprzowy? Najwyższa wchłanialność jakość i cena? To możliwe!
5 (100%) 1 vote

Kolagen jest ważnym białkiem w ludzkim organizmie. Bierze udział w licznych funkcjach życiowych, a jego włókna są podstawowym budulcem skóry, kości, stawów, ścięgien i nie tylko.

Włókna kolagenowe charakteryzują się specjalną budową sieciową, ogromną rozciągliwością,oraz wytrzymałością na urazy natury mechanicznej. Przez wzgląd na pozyskiwania wyróżnia się kolagen rybi, wołowy, wieprzowy oraz syntetyczny. Kolagen ludzki i rybi mają identyczną budowę – spirale peptydowe połączone są w konformacje potrójnej helisy. Takiej budowy nie ma natomiast kolagen wołowy bądź wieprzowy. Wchłanianie kolagenu pochodzącego od trzody chlewnej jest o wiele niższa, a efekty kuracji mniej widoczne. Suplementacja musi więc trwać dłużej. Kolagen rybi zbudowany jest w taki sam sposób jak kolagen ludzki, spirale peptydowe tworzą superhelisę. Złożone są na niego drobne cząsteczki, jest odporny na oddziaływanie soku żołądkowego, a dodatkowo dobrze wchłania się w jelitach. Kolagen rybi czy wieprzowy.Kolagen rybi czy wieprzowy

Źródłem kolagenu rybiego są ryby wydobywane z czystych, kontrolowanych hodowli, które nie  zostały zanieczyszczone metalami ciężkimi. jeszcze niedawno wydawało się niemożliwym wyizolowanie kolagenu ze skórek rybich, aczkolwiek po latach badań naukowcy odnieśli w tym przypadku sukces. Hydrat kolagenu jest w chwili obecnej cenionym składnikiem dermokosmetycznym. Natomiast liofilizat tego hydratu jest zbiorem wolnych aminokwasów. Z uwagi na świetną przyswajalność stosowany jest w suplementacji doustnej. Dodatkowo kolagen rybi jest zupełnie hipoalergiczny, więc bez obaw mogą sięgać po niego osoby ze skłonnościami do alergii. W dalszym ciągu jednak na rynku można dostać suplementy kolagenowe posiadające kolagen wieprzowy, ponieważ jest on o wiele tańszy od rybiego, jednak zdecydowanie mniej przyswajalny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Re:nev Skin opinie efekty cena usuń zmarszczki przy pomocy tabletek z kwasem hialuronowym!

Kolagen wieprzowy czy wołowy charakteryzuje się większą stabilnością włókien kolagenowych, będących wynikiem silnego przyciągania w wiązaniach kowalencyjnych sieciujących. Dzięki temu kolagen jest gęsty i wytrzymały, jednak mniej podatny na rozpuszczanie się. Tego typu usieciowanie jest niekorzystnie dla wizerunku zewnętrznego skóry, która staje się mniej elastyczna i jędrna. Ponadto uzyskanie kolagenu ze skóry wieprzowej lub bydlęcej wymaga stosowania agresywnej obróbki chemicznej lub enzymatycznej, która sprowadza się do znacznej degradacji tego białka. Kolagen rybi czy wieprzowy.

Kolagen rybi czy wieprzowy

Kolagen rybi jest znacznie mniej usieciowany i o wiele bardziej podatny na rozpuszczanie. Pozwala to na osiągnięcie natywnej formy kolagenu jako produktu końcowego – żelu kolagenowego. Metoda pozyskiwania tego białka jest mało inwazyjna i dość zachowawcza. Kolagen morski w przeciwieństwie do kolagenu pochodzącego od kręgowców nie posiada zdolności wytwarzania białek prionowych. Priony to nic innego jak zakaźne białka obecne u większości zwierząt wyższych. Są niegroźne aż do chwili zmiany naturalnej konformacji. jednak po przemianie priony infekcyjne mogą doprowadzić już do rozwoju śmiertelnych chorób układu nerwowego człowieka.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

 

 

PremiumCollagen5000 to suplement diety który polecają internauci. Skierowany dla osób, które chcą jak zadbać o stan swojej skóry, włosów oraz paznokci. W składzie tego suplementu znajdziesz najwyższej jakości kolagen, pozyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C.

 

 

Naturalny kolagen rybi >> ZOBACZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *