Uroda

Jaki kolagen wybrać ?

Jaki kolagen wybrać ?
Ocena

Już od dawna olbrzymim zainteresowaniem w branży kosmetycznej cieszy się kolagen, który jak potwierdzają badania dobrze wpływa na stan skóry i minimalizuje zarówno pojawiające się z upływem czasu zmarszczki jak i tak zwane zmarszczki mimiczne , które są efektem robienia grymasu twarzy.

Jednak zanim zaczniemy stosować preparat z z zawartością kolagenu trzeba dowiedzieć się czym jest oraz poznać jego działanie.

Jaki kolagen wybrać?

Kolagen zgodnie z encyklopedyczną definicją jest białkiem wchodzącym w skład tkanki łącznej. Charakteryzuje się głównie dużą rozciągliwością i stanowi przede wszystkim główny budulec ścięgien. To waśnie kolagen , który znajduje się również w skórze odpowiada za jej elastyczność więc jego ubytek jest przyczyną pojawiania się zmarszczek. Ze względu na swoje własności znajduje bardzo duże zastosowanie w kosmetologii. Stanowi nie wyłącznie cenny składnik kremów czy balsamów ale ponadto w czystej postaci wykorzystywany jest w chirurgii kosmetycznej miedzy innymi do powiększania objętości ust. Na rynku kosmetycznym największe rezultaty w poprawie kondycji skóry zapewnia kolagen aktywny.

Jego wyjątkowo skuteczne właściwości potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne i zdaniem fachowców w branży jest jednym z najlepszych na dzień dzisiejszy wśród dostępnych w ofercie preparatów. Pozyskiwany z białka rybiego pochodzenia aktywny kolagen w odróżnieniu od innych preparatów posiada bardzo podobną do kolagenu ludzkiego strukturę dlatego właśnie bardzo dobrze absorbowany jest przez organizm gwarantując natychmiastowe rezultaty po rozpoczęciu kuracji. Aktywny kolagen może występować w wielu postaciach. Ogromnym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się kolagen do picia. Płynna postać preparatu wchłaniana bezpośrednio przez organizm już w przewodzie pokarmowym natychmiast zostaje przyswojona i w niespełna dwanaście godzin od zażycia uzupełnia ubytki w skórze. Płynny kolagen jest bezsmakowy i można go dodawać zarówno do wody czy soków jak również koktajli owocowych. Dla zwiększenia efektywności kuracji kolagenowej można go zażywać razem z innymi płynnymi preparatami o wysokiej zawartości witaminy C.

Alternatywę dla płynnego kolagenu stanowi kolagen w kapsułkach. Tak samo jak w poprzednim przypadku w składzie kapsułek znajduje się aktywne białko rybie o bardzo podobnej strukturze do kolagenu ludzkiego. Preparat w postaci kapsułek w niemalże stu procentach podlega procesowi anabolizmowi co oznacza, że nie przechodzi procesów metabolicznych ani nie jest wydalany z organizmu. Dostarczony w kapsułce kolagen w całości wykorzystywany jest przez organizm do odbudowy komórek. Preparat wchłania się w jelicie i szybko przyswojony zostaje przez organizm. Aktywne białko rybie oferowane jest również w sprzedaży pod postacią lekkiej konsystencji balsamów raz kremów. Kolagen do ciała ma za zadanie poprawić kondycję tkanki skórnej i przeznaczony jest do jej codziennej pielęgnacji. W trakcie kuracji z zastosowaniem preparatu pod postacią balsamu bądź kremu przyswajany przez tkankę skórną kolagen uzupełnia braki co w rezultacie sprawia, że staje się gładsza i bardziej sprężysta. Bez wglądu na postać preparatu zawierającego aktywny kolagen w postaci białka rybiego jego skuteczność jest taka sama dlatego formę stosowania można dopasować wyłącznie do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego.

Kolagen od A do Z

Popularność jaką cieszą się na rynku branży kosmetycznej preparaty ,w których składzie znajduje się aktywny kolagen to efekt skuteczności ich stosowania potwierdzonego zarówno przez wielokrotne badania laboratoryjne jak również opinie osób, które poddały się kuracji przy ich użyciu. Zanim zdecydujemy się na promowany „cudowny środek” uważany przez specjalistów w branży za najlepszy wśród aktualnej oferty rynku kosmetycznego trzeba dowiedzieć się jakie ma własności, jak działa, kiedy i w jaki sposób zalecane jest jego używanie oraz jak dużą ma skuteczność.

Co to jest kolagen?
Kolagen najprościej można zdefiniować jako formę białka o włóknistej strukturze jakie wchodzi w skład tkanki łącznej, i które stanowi niemalże trzydzieści procent masy ludzkiego ciała. Znajduje się niemalże we wszystkich tkankach a przede wszystkim w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach a nawet w sercu , mózgu oraz we włosach czy paznokciach. Badania potwierdzają aż siedemdziesięciu procentową obecność kolagenu w całym białku wchodzącym w skład tkanki skórnej, co oznacza jak ogromne znaczenie ma w odpowiednim jej funkcjonowaniu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Koenzym Q10 jaki wybrać? – Poznaj opinię

Co zawiera kolagen?
Budowa kolagenu opiera się głównie na dość nietypowym porównując do innych białek naszego organizmu składzie aminokwasów połączonych ze sobą w włókna. Białko kolagenowe zawiera głównie zwiększone ilości glicyny i proliny oraz dodatkowo dwa inne rodzaje aminokwasów formowane w procesie translacji enzymatycznej z proliny i lizyny. Organizm do ukończenia około dwudziestego piątego roku życia samoczynnie wytwarza kolagen. Z czasem ta umiejętność zanika w zawiązku z czym zaczynają pojawiać się pierwsze ubytki kolagenu, których efektem jest złe funkcjonowanie organizmu i pojawienie się pierwszych zmarszczek.

W czym jest kolagen?
Dla utrzymania jak najlepszej kondycji nie jedynie skóry ale ponadto całego organizmu trzeba już w momencie pojawienia się pierwszych oznak ubytków kolagenu sięgnąć po preparaty z jego zawartością a także zalecaną suplementację diety. Największe rezultaty w odnowie struktury kolagenowej gwarantują preparaty zawierające kolagenowe białko pozyskiwane z ryb morskich. Ich budowa oraz własności są bardzo podobne do ludzkiego organizmu w związku z czym dobrze się wchłania i jest przyswajany prawie w całości. Polecane w sprzedaży preparaty o zawartości białka kolagenowego pochodzenia zwierzęcego i roślinnego ze względu na strukturę pociętych, obumarłych włókien nie przynoszą tak spektakularnych efektów jak aktywny kolagen z ryb morskich.

Oprócz preparatów kolagenowych można dodatkowo wzbogacić swoją codzienną dietę w produkty spożywcze zawierające białko kolagenowe pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Do jadłospisu można wprowadzić nie jedynie świeże ryby morskie ale także galarety wołowe, wieprzowe oraz owocowe. Dla wzmocnienia włókien kolagenowych można także wykorzystywać żywność o podwyższonej zawartości witamin z grupy C, A oraz E. Należą do nich między innymi żurawina, owoce cytrusowe, chili, marchewka, buraki, dynia, migdały, orzechy oraz oleje roślinne.

jaki kolagen wybraćPremiumCollagen5000 >>  Zobacz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *